wtorek, 7 sierpnia 2012

Filmownia / archiwum


fot. Magda Wichrowska

W marcu tego roku powołaliśmy do życia Filmownię! To projekt edukacji filmowej, który realizujemy w Grudziądzu, bowiem miasto niedawno straciło ostatnie kino studyjne. Dlatego też uznaliśmy, że szczególnego wsparcia domaga się działający w gościnnych progach Centrum Kultury Teatr Dyskusyjny Klub Filmowy Zezem.

Spotkanie z prof. Ryszardem Wiśniewskim / fot. Szymon Gumienik

Cykl Filmownia opracowany został przez dr Magdalenę Wichrowską, filmoznawczynię i filozofkę. Głównym celem projektu jest podejmowanie ciekawych zjawisk współczesnego kina oraz prezentowanie kinematografii w sposób niesztampowy, daleki od historycznych metryczek i upraszczających podziałów, przede wszystkim jednak ciekawy, mogący zainteresować każdego.

Spotkanie z reżyserem filmu Caissa Marcelem Woźniakiem / fot. Szymon Gumienik

Za nami już wykład Pamięć taśmy filmowej, któremu towarzyszyły filmy dokumentalne dotykające bolesnej historii polskich Żydów, burzliwa debata Bonizacja przemocy na dużym ekranie z udziałem prof. Ryszarda Wiśniewskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz przedpremierowy pokaz filmu Caissa i spotkanie z reżyserem Marcelem Woźniakiem w majowej odsłonie Filmowni Kamera w wielkim mieście.

Co przed nami? Już we wrześniu smakowity mariaż Moda i film!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza