wtorek, 7 sierpnia 2012

3. Festiwal Filmowy PRZEJRZEĆ: Moda i Film / archiwumW minionym roku w dniach 14–16 listopada nasza Fundacja, przy nieocenionej pomocy Studenckiego Klubu Pracy Twórczej „Od Nowa” oraz licznych partnerów, zorganizowała 3. edycję toruńskiego Festiwalu Filmowego PRZEJRZEĆ. Hasłem przewodnim wydarzenia była Moda i film.

ROMA GĄSIOROWSKA / fot. Agata Jagniątkowska / charakteryzacja Kasia Wilk

Gościem głównym festiwalu była Roma Gąsiorowska – aktorka młodego pokolenia, laureatka Złotych Lwów, a od niedawna także projektantka. Z jej udziałem odbyła się debata Moda, film i cała reszta. Roma pokazała także swój filmowy tryptyk Bold and Beautiful.

Stygmaty / fot. Bartek Buśko / make up Magda Poklekowska

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu był performatywny pokaz kolekcji Romy Gąsiorowskiej Amor Amor oraz Stygmaty. Modelkom na wybiegu towarzyszyła muzyka na żywo zespołu Ecstasy Project.

PROF. MAREK HENDRYKOWSKI / fot. Szymon Gumienik

Kluczem do PRZEJRZENIA mody był jednak film, w związku z tym nie zabrakło w programie pereł światowej kinematografii, m.in. Annie Hall Woody’ego Allena, Wszystko na sprzedaż Andrzeja Wajdy oraz filmowego debiutu Samotny mężczyzna projektanta Toma Forda. Festiwal w swoim założeniu był platformą, która prowadziła do spotkania i dialogu ludzi sztuki, kultury i nauki. Obok projekcji filmowych odbyło się zatem wiele wykładów filmoznawców i teoretyków kultury. W tym bloku gościem specjalnym festiwalu był prof. Marek Hendrykowski, autorytet w dziedzinie historii i teorii filmu, autor książki Film i moda.

fot. Sonia Mielnikiewicz
fot. Jacek Narkielun
fot. Marta Dudź

W Galerii 011 gościła festiwalowa wystawa Fashion Up, na której znalazły się instalacje Romy Gąsiorowskiej: Stara Bardzo: Fashion is Natinaf oraz fotografie: Soni Mielnikiewicz, Marty Dudź i Jacka Narkieluna.

Fotorelacja z festiwalu w archiwalnym numerze „Musli Magazine”: http://issuu.com/muslimagazine/docs/musli_grudzien_2011_issuu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza